Elektryczny motocykl Kymco SuperNEX

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom sugerującym nową linię skuterów elektrycznych, tajwański producent zaprezentował elektryczny motocykl wyścigowy Kymco SuperNEX.

Co ciekawe wyposażono go w 6-biegową skrzynię biegów, żeby „utrzymać wrażenia jazdy” na prawdziwym motocyklu.

Podczas gdy Yamaha, Honda czy Suzuki zostają w tyle z elektryfikacją, na targach EICMA 2018 w Mediolanie Kymco zaprezentowało motocykl SuperNEX, który przyspiesza do 100 km/h w 2,9 sekundy i rozpędza się do 250 km/h. Ci odważniejsi będą mogli sprawdzić też, czy SuperNEX osiąga 200 km/h po 7,5 sekundy i 250 km/h po 10,9 sekundy, jak to deklaruje producent…

Kymco zastosowało w SuperNEX mechanizm sterowania głośnością i natężeniem dźwięku (Active Acoustic Motor), żeby nie pozbawiać jadącego informacji zwrotnej o szybkości obrotowej silnika. Zadbano również o inne doznania ze spalinowego świata: sześciobiegowa skrzynia biegów pozwala na zmianę przełożeń, ponieważ, zdaniem Kymco, w zmianie biegów jest najwięcej zabawy. W motocyklu zastosowano sprzęgło uślizgowe (antyhoppingowe), które pozwala ustrzec się przed nerwowymi reakcjami motocykla podczas szybkich redukcji.

Inne dane techniczne Kymco SuperNEX oprócz przyspieszenia nie są znane. Nie wiadomo, jaki miałby być jego zasięg czy cena – zaprezentowany na targach motocykl to dopiero prototyp, który jednak wygląda jak poważny produkt gotowy do produkcji.

Źródło: elektrowoz.pl